Roma’da Nerede Kalınır?

Roma ’ya gitmişken ulaşımı dert etmeyeceğiniz bölgelerde konaklamayı seçerseniz, gece gündüz nasıl ulaşırım diye düşünmeden rahat vakit geçirirsiniz.

Şehrin her bölgesinde bütçenize uygun bir yerler bulabilirsiniz. Çok uygun ve temiz bir otel için merkezden uzaklaşmanıza gerek kalmaz. Bunun için çok önceden rezervasyon yaparsanız, oldukça ucuza merkezde de konaklayabilirsiniz.

Roma’da turistler genel itibariyle Termini yakınlarında konaklama tercih ediyorlar. Çünkü bu bölge hem turistik yerlere çok yakın hem de ucuz.

B&B Near Giriş -Roma

Bizim tercihimize gelince, booking.com aracılığıyla yaklaşık 6 ay öncesinden rezervasyon yaptırdığımız Hotel B&B Near’ı seçtik. Tercih nedenimiz ise Termini civarında bize uygun yer bulamamamız ve Vatikan civarında konaklama yapmak istememizdi.

B&B’yi başka ülkelerde de sıkça duyabilirsiniz. Anlamı Bed and Breakfast yani oda kahvaltıdır.

B&B Near Mutfak -Roma

Otelden çok memnun kaldık. Sahibi çok samimi ve sıcak kanlıydı. Varmadan önce kaçta varacağımızı haber verdik. Bunun üzerine kendisi de o saatte bizi karşılamak için oradaydı. Otel dediğime bakmayın, aslında dışardan otel olduğunu anlamak imkansız. En ufak bir yerinde yazı, işaret vs. yok. Normal bir apartman dairesinin odalarını ayrı ayrı dizayn etmiş durumdalar. Binanın dışını tanıyarak aşağıdaki zilde ismini ancak görebiliyorsunuz.

B&B Near Otantik Asansörü -Roma

Binanın asansörü bizi en çok etkileyen şeydi. Tam bir antika sayılabilecek tarzda. 4 tarafı açık ve demirlerle çevrili, asansörün iniş ve çıkışını görebiliyorsunuz. 🙂

B&B Near Mutfak -Roma
B&B Near Giriş -Roma

Girişte hemen mutfak karşılıyor. Bu bölümde buzdolabı, kahve makinası, mikro dalga fırın vs. var. İhtiyaç duyduğunuz her şeyi kullanabiliyorsunuz. Aslı bir apartman dairesi olduğu için haliyle 1 tane banyo ve tuvaleti var.  Ortak kullanım olsa da son derece temiz ve güzel. Bütün odalar İkea’dan döşenmiş. Dolayısıyla her yer size tanıdık gelebilir. 🙂

B&B Near Odalar -Roma

Kahvaltıları gayet doyurucu ve yeterliydi. Odanıza bırakılan kahve kapsüllerini istediğiniz zaman mutfaktaki kahve makinasında kullanabiliyorsunuz. Kahvaltısıyla ilgili yazımızı daha ayrıntılı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Otel aynı zamanda Vatikan’a yakınlığı sebebiyle gece gündüz duyulan San Pietro’nun çan sesleri, Avrupa’da olduğunuzu iliklerinize kadar hissettirecek. Pencerelerini açıp sokağı dinlemek bile bize huzur vermişti.

Otelin fiyatına da gelince 2 kişi 2 gece için kahvaltı dahil 108 € civarında ödedik. Ödemeyi de kredi kartınızla yapabilirsiniz.

B&B Near -Roma

Booking.com üzerinden otelin linkine buraya tıklayarak ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Mutlu Seyahatler…

Seyahat etmek bir tutkudur. Dünya’nın her yerine gidebilme arzusu… Çocuklu Seyahat ise, dünyayı daha renkli görebilmenin formülüdür 😉

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.