Prag’da Nerede Kalınır?

Prag ulaşımının son derece rahat olması şehrin en uzak noktalarına kadar rahatlıkla gidebilmenize olanak sağlıyor. Bu nedenle konaklayacak yer seçiminizi yaparken toplu taşımalara yakın olmasına dikkat edilmesi rahatlığınız için önemlidir.

Konaklayacak yer seçiminizi yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken konu otelin kaçıncı bölgede olduğudur. Genellikle booking gibi sitelerde otelin kaçıncı bölgede yer aldığı mutlaka aşağıdaki resimde olduğu gibi yazmaktadır.

.

Prag merkezi Prague 01 olarak geçmekte genellikle konaklama bu bölgede pahalıdır 🙂 Daha uygun ve merkeze ulaşımı kolay olan Prag 02 ve 03 nolu bölgelerden yer arayabilirsiniz.

Bizim tercihimiz Prag 03’de yer alan Apartment Lucemburska’dan yana oldu. Burayı seçmemizin en önemli nedeni ise oldukça uygun olan fiyatıydı. Metro ve tramvaya çok yakın, merkeze ise 3 durak uzaklıktaydı. Üstelik A metrosu güzergahında olması nedeniyle de hiç aktarma yapmadan rahatça gezebilmemizi sağladı.

Apartment Lucemburska – Prag
Apartment Lucemburska – Prag

Bu sevimli apartın 3 kişi (2 yetişkin 1 bebek) 1 gecelik fiyatı 30 €’ydu. Daha önceden İtalya’da da tercih ettiğimiz gibi ortak mutfak ve banyosu bulunan temiz bir apart. Hergün düzenli olarak odalar temizleniyor ve havlularınız değiştiriliyor. Yurtdışı tatillerinizde bizim gibi lüksten ziyade geceden geceye kalacağınız için temiz ve konfor arayanlardansanız burası size göre.

Apartment Lucemburska Mutfağı – Prag

Apartta bulunan mutfakta her türlü araç gereç mevcut. Dilerseniz 200 m ilerde bulunan Albert Supermarketten (Türkiye’nin BİM’i gibi) alışverişiniz yapıp yemeğinizi hazırlayabiliyorsunuz.

Apartment Lucemburska’nın Sokağı – Prag

Apartın bulunduğu bölge aslında Prag halkının yoğunlukla yaşadığı bölgelerden birisi. Bu nedenle sakinlik ve huzur dolu. Etrafta da öyle çok fazla yemek yenilecek mekan bulunmuyor. Sabah sporunu yapan insanları ve çocuğunu parka getirmiş aileleri daha fazla görebiliyorsunuz.

Apartment Lucemburska’dan rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Çek Cumhuriyetin’den rezervasyon yaptıracaksanız, daha önceki vize yazımızda bahsettiğimiz otel konfirmasyon yazısını sorun çıkarmadan veriyorlar.

Aparta ulaşım da oldukça kolay. A metrosunun Jiriho z Podébrad durağında indikten sonra küçük bir parkın içinden kısa bir yürüyüşle ulaşabiliyorsunuz.

Metro İstasyonu – Prag

Prag’da konaklayabileceğiniz fiyat kalite bakımından oldukça uygun olan bu mekanı okuyucularımıza gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.

Mutlu seyahatler…

 

 

Seyahat etmek bir tutkudur. Dünya’nın her yerine gidebilme arzusu… Çocuklu Seyahat ise, dünyayı daha renkli görebilmenin formülüdür 😉

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.