Lviv’de Yeme İçme: Mekan Önerileri

Lviv’i diğer Avrupa şehirlerinden ayıran en önemli özellik, yeme içmeye insan gibi paralar ödeniyor olmasıdır 😀 Fiyatlar söylenildiği gibi çok ucuz, ye ye bitiremezsiniz demiyoruz ama diğer Avrupa şehirleriyle kıyasladığınızda oldukça ekonomik bir şehir. Bir de üstüne şehrin küçüklüğü sebebiyle de bütün mekanlar elinizin altında olunca seyahat tadından yenmiyor.

Peki fiyatlar nasıl? Yeme içme için ne kadar bütçe ayırmalıyız? Şöyle kabaca anlatmak gerekirse, kahvaltı,öğle ve akşam yemekleri, sonrasında bir bira veya tatlı şeklinde bir gün geçirseniz ortalama olarak 50 TL civarında para harcamanız gerekir. Biz 2 kişi+1 çocuk, 4 gün boyunca yeme içme için yaklaşık 450 TL civarında para harcamış olarak döndük. Lviv’deki bütün harcamalarımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Peki ya yemeklerin lezzetleri nasıl? Gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki bu şehirde aç kalmanız mümkün değil. Yemekleri Türk damak tadına çok yakın ve hepsi de çok lezzetli. İtalyan restaurantları, Türk restaurantları (özellikle dönerciler) ve çeşitli dünya mutfaklarını Lviv’de kolayca bulabiliyorsunuz. Ukrayna’nın yöresel tadları da bizce oldukça lezzetli olduğundan başka seçenek aramaya gerek bile kalmıyor.

Lviv’de mekan tavsiyelerini bir kenara not ederken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir detay var! Tabelalar!!! Tabeların çoğunda İngilizce değil Ukraynaca yazıyor. Alfabesinin de bambaşka oluşu nedeniyle çağrışım bile yapmayan bir dizi karalamalarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu sebeple gitmeden önce hem offline haritanıza konumunu tam olarak işaretleyin hem de Ukraynacasını da bir kenara not edin. Yoksa dön dön dur, bir mekanı bulmak için çok zaman kaybedebilirsiniz.

Lviv’in bizi en çok kalbimizden vuran özelliği de neydi biliyor musunuz? Mekanların birçoğunun çocuklar için oyuncak veya boyama kağıtları veriyor olmaları. Açıkçası bugüne kadar gezdiğimiz hiçbir ülkede böyle bir uygulama görmedik. Mekana girip yerleşir yerleşmez hoop Derin’in önüne geliyor kalemler kağıtlar ya da oyuncaklar… Böyle olunca hem o sıkılmıyor hem de mekanda daha uzun süre vakit geçirebiliyorsunuz. Etkileyici bir detay bizce 🙂

Artık gelelim mekan önerilerimize…

1. Lviv Croissants

Kahvaltı için önerebileceğimiz en önemli mekan burası. Google Maps’te arattığınızda karşınıza bir sürü şubesi çıkacaktır. Lviv sokaklarında dolaşırken de sık sık bir şubesine denk geliyorsunuz. Tabelaları İngilizce ve logosunda kocaman bir kruvasan figürü var.

Lviv Croissants’ın özelliği kruvasan arası sandviç yapıyor olması. Bildiğiniz ekmek yerine büyük kruvasanlar kullanıyorlar. Ancak içine koydukları malzemeler o kadar lezzetli ki tadı damağınızda kalıyor. Biz 2 günümüzde de farklı farklı birçok kruvasan denedik ve hepsine hayran kaldık. Favorimiz yumurtalı peynirli olandı. Orjinalinde salam da olmasına rağmen biz salamı koydurmamıştık. Böyle bir seçeneğiniz olduğunu da söylemek isteriz.

Kruvasan fiyatları 33 ile 50 Grivna arasında değişiyor. Mekanın içindeki resimli menülerden kolayca siparişinizi verdikten sonra şirin mekanlarında karnınızı doyurabilirsiniz. 

2. Celentano Ristorante

Hemen Rynok Meydanı’nda sizi içeriye çekecek davetkar mekan. Tabelasında bir kere İtalya bayrağı var. Ne kadar lezzetsiz olabilir ki? 😀

Bu mekanda sizi bekleyen uygun fiyatlı kocaman pizzalar var! İçerinin atmosferi harika. Biz Rynok Meydanı’nda yer alan şubeye gitmiştik ama başka yerlerde de karşınıza çıkacaktır. Bir yandan meydanı izleyip bir yandan da karnımızı tıka basa doyurabilmiştik.

Pizzaların boyutlarına dikkat etmenizi öneririz. Zira biz büyük boy pizzayı seçtiğimiz için yandaki masayı da birleştirmek zorunda kalmıştık. Biz bir masada, pizza tek başına yan masada oturmuştu. Abartmıyoruz gerçekten aşırı büyük geliyor. Hatta öyle ki gördüğünüz gibi bizim tabaklar pizzanın yanında çorba kasesi gibi kalıyor  😀

Burada şiddetle tavsiye edeceğimiz bir diğer şey de limonata! Fiyatı ilk başta biraz fazla gibi gelmişti ama sürahiyle verdiklerini hesaba katmamıştık. Koca sürahide ev yapımı limonata! Doldur doldur iç. Gerçekten çok lezzetliydi ve pizzanın yanında harika gidiyor. Tavsiye ederiz!

Bu mekanda 1 büyük boy pizzaya 221 Grivna, limonataya 75 Grivna ödedik.

3. Meat and Justice

Mekandan bahsetmeden önce nasıl gidildiğini bilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde haritadan bulması biraz zor bir yerde. Hatta bilmeyen birinin sittin sene bulamayacağı bir noktaya kurulmuş. Üstelik tabela mabela da yok.

Bernardine Kilisesi’nin yan tarafında bahçeye açılan geniş bir kapı göreceksiniz. Bu kapıdan içeriye girip kilisenin arka tarafına geçmiş olacak şekilde yol bitene kadar yürümeniz gerekiyor. Yolu sonu aydınlık. Meat and Justice tek başına sizi bekliyor olacak 😀

Lviv’in en popüler turist mekanlarından birisi Meat and Justice. Tam bir konsept mekanı. Ortaçağ dekorlu, işkence temalı, garsonların baltayla gezdiği, ara ara bağırdığı, bazı müşterileri kafese kapatıp aşağı kata indirdiği, hesabı koydukları kütüğe baltayla vurup ‘ya parmağım gitseydi’ diye düşüneceğiniz acımasız temalı mekan 😀 Çok fazla bahsedip sürprizi kaçırmak istemiyoruz Detayları gidince göreceksiniz.

Bu mekanla ilgili bazı endişelerimiz vardı. Bloglardan okuduğumuz ve internette videolarını gördüğümüz kadarıyla çocuklara pek de uygun değil gibiydi. Videolarda bağıran çağıran adamlar, elleri kolları bağlanan müşterilerden oluşan görüntüler acaba Derin’i etkiler mi diye endişe etmiştik. Ancak oraya giden yakın dostlarımızdan aldığımız fikirlerle denemeye karar verdik. Ve hiç pişman olmadık. Hatta Derin çok eğlendi, “beni de bağlasın” dedi kapıda işkenceci amcayla fotoğraf çekildi 😀 Yani animatörler ve garsonlar çocuklar için olumsuzluk oluşturmuyor. Onların bir oyun olduğunu anlayabiliyorlar. En azından Derin’in yaşı bu durumu kaldırdı (2,5 yaş)

Meat and Justice’e gitme sebebiniz, lezzetli ve Avrupa standartlarına göre uygun et yemeği yiyebilmeniz. Avrupa standartlarını bastırmamızın nedeni ülkemize göre uygun olmayışını vurgulamak. Şu anda Türkiye’de de aşağıda söyleyeceğimiz yemeklere aynı fiyatı ödüyorsunuz. Ama Avrupa’da bir ülkede bunu yaşamak imkansız gibi bir şey. O yüzden et yemekleri Lviv’de değerli :)Buranın bildiğiniz Adana usulü mangal yemekleri meşhur. Biz ‘Dana Şaşlık’ ve ‘Tavuk Şaşlık’ denedik. Her ikisi de lezzetliydi ama öyle olağandışı güzellikte diyemeyiz. Tavsiyeler üzerine bir de közde patates denedik ki ondan bahsetmek bile istemiyoruz. Çok kötüydü. Başka yerlerde karşınıza bu patates tavsiyesi çıkabilir. Biz beğenmedik haberiniz olsun 😀

Meat and Justice için önerebileceğimiz en ideal saat 17:00 ile 20:00 arası. Çünkü 20:00’den sonra gitgide kalabalıklaşıyor ve hatta oturmak için sıra beklemeniz bile gerekebiliyor. Biz her zaman popüler mekanların popüler saatleri dışında bir zamanı tercih ediyoruz. Hem kargaşadan kurtulmuş hem de mekanın tadını çıkara çıkara oturmuş oluyoruz.

Yediklerimizin fiyatlarına gelince, Dana Şaşlık 255 Grivna, Tavuk Şaşlık 120 Grivna ve Közde Patates 48 Grivna.

4. Baczewski Restaurant

Tabelasında Бачевських yazılı Lviv’de görebileceğiniz en nezih mekan. Hatta bizim Avrupa’da içeriye girmeye cesaret edebildiğimiz tek lüks restaurant olabilir. Üstelik bir şeyler de yedik. Kahve içip kalkmadık yani 😀

Restaurantın en büyük özelliği canlı piyano dinletisi eşliğinde şampanyalı açık büfe kahvaltısı. Aramızdaki Viyanalılar üşenmeyip sabah 7’de burada şampanyayla kahvaltı yapabilmek için sıraya giriyorlarmış hahaha 😀 Ama bu eziyete hiç değmez bize göre. Açık büfeden kasıt da öyle sucuklar, patates kroketler, krepler vs. değil tabiki. Üstelik çok ciddi kalabalık olduğu için hem çok sıra bekleyip hem tıkış tıkış kahvaltı yapmış oluyorsunuz.

Bizim size tavsiye edebileceğimiz seçenek ise çok daha çekici. Bu mekana saat 16:00 ile 20:00 arasında gitmenizi tavsiye ediyoruz. Bu saatler için hem rezervasyon yaptırmanız bile gerekmiyor hem de sakinlik ve dinginlik içinde yemeğinizi yiyorsunuz.

Kapıdan içeri girdiğinizde lükslüğü dizlerinize kadar hissetmeye başlıyorsunuz. İyi giyimli bir bayan ayaklı masada sizi karşılayıp kulaklıkla içeriye anons geçiyor. Daha sonra içeriden gelen bir garson sizi masanıza yerleştiriyor ve masalara kurulmuş butonlardan sipariş için garson çağırabiliyorsunuz. Öyle eller havada ‘şefim bi bakar mısın?’ çirkinliğine bu mekan izin vermiyor 😀

Borch Çorbası

Ortamı anlatmaya kelimeler yetmez. Kuş cıvıltıları, kış bahçesi… Muhteşem bir konsept. Yemekleri de son derece lezzetli. Biz Ukrayna’nın yöresel Borch çorbası (pancarlı hafif tatlımsı bir çorba) ve yine yöresel Vareniki Mantısı (bildiğiniz patatesli mantı) denedik. Her ikisinden ve özellikle ortamdan çok memnun ayrıldık. Gönül isterdi ki böyle bir mekanda kırmızı şarapla et tüketelim. Lakin turistliğimiz bizi bu mekanda yöresellere ittirdi.

Borch Çorbası için 76 Grivna, Vareniki Mantısı için 88 Grivna ve 40’lık bira (33’lük ve 50’lik çok gördük ama 40’lık ilk defa görüyoruz doğrusu. Arada kalmış gibi hahah) için 44 Grivna ödedik.

5. Bread and Wine

Burayı tabelaya bakarak bulabilene aşk olsun 😀 Allah’tan kabartmalı ekmek ve şarap figürü yapmışlar bizim de İngilizcemiz ‘Bread’in ‘ekmek’ ‘Wine’ın ‘şarap’ olduğunu anlayacak kadar yetmiş de zorlanmadan bulabilmişiz. Aksi takdirde tabela okuyarak kimsenin bulamayacağını iddia ediyoruz.  

İnstagram’da konum etiketi olarak Chileb i Wino diye geçiyor, tabelada Хліб і вино diye yazılıyor, halk dilinde (biz) ‘şu hani renkli hamburgerci vardı ya’ şeklinde okunuyor.

Burası Virmens’ka Sokağında bulunan konsept mekanlardan biri. Öne çıkan özelliğiyse renk renk hamburgerler yapıyor olmaları. Menüden önce hangi hamburgeri yiyeceğinizi daha sonra da hangi renkte olmasını istediğinizi söylüyorsunuz. Siyah, kırmızı, mavi, yeşil, sarı gibi birçok renkte hamburgerleri var. Biz 1 siyah 1 de kırmızı söylemiştik. İkisinin de lezzeti ve özellikle siyahın rengi çok hoşumuza gitti. Renklerin ekmeklere gıda boyasıyla mı verildiğini sorduk ama “hayır” cevabını aldık. Sebze ve meyvelerin renklerinden elde ettiklerini söylediler. Ama biz mavi bir sebze bulamadık o da ayrı 😀

Bu mekanla ilgili önemli bir detay var. Sadece nakit ödemeyi kabul ediyorlar. Yeyip kalktıktan sonra sürpriz olmasın 😀

6. Marusya

МАРУСЯ yazarak da bulabileceğiniz bu mekanın ayırt edici bir logosu bulunuyor. Bonus kafalı kadın figürü. Eğer bu kadını gördüyseniz kesinlikle doğru yerdesiniz 😉

Eğer Ukrayna’nın yöresel lezzetlerinden olan Vareniki manıtısını denemek istiyorsanız üniversite civarındaki bu mekan tam da bu lezzet için kurulmuş. Sadece bu mantıyı üretiyorlar ve 7 farklı çeşitte hazırlıyorlar. Self servis şeklinde sipariş verip ister yemeğinizi burada yiyebiliyor isterseniz de paket olarak alıp yanınızda götürebiliyorsunuz.

Mantıların lezzetine gelince, biz 3 farklı çeşidini denedik. Üçü de orta derece de lezzetli mantılardı. İçlerinden en çok tavuklu olanı beğendik. Peynirli olanı da en az beğendiğimiz oldu. Menüde geçen isimleriyle Mr.White, sarı renkli klasik patatesli Vareniki Mantısı 39 Grivna. Black Friends, siyah renkli ve tavuklu mantı 48 Grivna. Cheese Boom, beyaz renkli ve peynir çeşitli mantı 55 Grivna.

Mekanda ayrıca çocuklar için boyama kalemleri ve kağıtları da var ki başta söylediğimiz gibi bu bizi aşık eden özelliklerden. Biz klasik Vareniki’yi Baczewski’de de denemiştik. Tat olarak hiçbir farkları yok, sadece burada daha çok çeşit var.

7. Lviv Coffee Manufacture

En meşhuru Rynok Meydanı’nda olmakla birlikte biz çevre de 2 tane daha şubesini bulduk. Lviv’de dip dibe şube açmak meşhursa demek!

Burayı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz çünkü tabelada göreceğiniz ismini yazıyoruz. Mekanın orjinal ismi Львівська копальня кави. Yani diyor ki Coffee Manufacture. Daha da sadesi kahve fabrikası 😀 Kısacası Rynok Meydanı’ndaki mekanlara baktığınızda hangisinin önünde büyük kavanozlara konmuş kahve çekirdekleri varsa orası burasıdır. 😀

Kapıdan içeri girer girmez kocaman kahve makineleri sizi karşılıyor. Bu kısımda aktif bir biçimde kahve üretiliyor. Aynı zamanda da bu bölüm kahve almak isteyenler için satış yeri. İçeriye doğru biraz ilerledikten sonra karşınıza kahveyle ilgili çeşitli bardak ve aksesuarların satıldığı bir bölüm daha çıkıyor. Ve biraz daha ilerleyince sonunda cafe bölümüne ulaşıyorsunuz.

Bulunduğunuz kat, aşağı kat ve yan tarafta bahçe bölümü yer alıyor. Bahçe bölümü çok gizli kalmış. Mekana girer girmez sol taraftaki yolu takip etmeniz gerekiyor. Sonra da karşınıza böyle konsept bir mekan daha çıkmış oluyor. Biz çocuklu bir aileyi ‘bunların çocuklar için bildiği bir yer var’ diye düşünüp takip ederek bu bölümü bulmuş olduk. Tavan tamamen cam, bayağı aydınlık ve ferah bir ortam anlayacağınız.

Burada da Rusların ünlü pastası Napoliten Pasta ve mekanın kendi ürettiği kahvelerden söyledik. Derin’e burada da oyuncak verdiler. Bizi bir görseniz Allahım nasıl mutluyuz 😀 Şımartıldık Lviv’de 😀 😀 

Mekanın en meşhur numarası alevler eşliğinde kahveymiş. Biz bu detayı kaçırdık ne yazık ki. Sizin aklınızda bulunsun. Oldukça ilginç görünüyor.

8. Drunk Cherry

П’яна вишня şeklinde vişne figürlü tabelasıyla bulabileceğiniz bu mekanı vişne likörü sevenlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Rynok Meydanı çevresinde 2 şubesine rastladığımız mekanın likörleri gerçekten harika. İsteğinize göre sıcak ya da soğuk olarak içkinizi seçip dışarıda kurulmuş sobalı masalarda ayaküstü bu içeceği deneyebiliyorsunuz. 

Mekanın aynı zamanda küçük ama bir o kadar da etkili dekorasyonu kendinden söz ettiriyor. İsmini Foursquare, Tripadvisor gibi uygulamalarda arttırdığınız zaman kırmızı bardaklı tavan fotoğrafı görüyorsanız, mekanı bulmuşsunuz demektir.

Tatlımsı ve meyveli içkileri seviyorsanız muhtemelen Drunk Cherry’nin likörüne bayılacaksınız. Likörün fiyatı 60 Grivna.

9. Beer Theatre

Tabelada Правда şeklindeki bir yazıyla karşınıza çıkacak olan Beer Theatre, Lviv’in en güzel eğlence mekanlarından biri. Mekan Pravda ismiyle de anılıyor. Google aramalarınızda bu ismi kullanabilirsiniz. Zaten Ukraynaca’ya hakim olanlar bilir, görüldüğü gibi tabelada açık ve net bir şekilde Pravda yazmaktadır 😀

Beer Theatre nedir? Kendi biralarını üreten bir tesis ve aynı zamanda da 3 katlı bir bardır. Giriş katı yüzlerce çeşit bira satılan market görevini görüyor. Diğer katlar teras sistemiyle kurulmuş ortası boş bir kompleks. Orta katta haftaiçi 19:00 ile 21:00 saatleri arasında eşsiz bir canlı müzik yapılıyor. Bugüne kadar görüp görebileceğiniz en iyi 3 canlı müzik grubundan biri. O kadar iddialıyız. Katlar teras şeklinde olduğu için hangi katta oturduğunuzun önemi yok. Her yerden canlı müzik grubunu rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Bi çılgınlık yapıp çocukla bara gidelim mi?

Yüzbin kere evet! Beer Theatre kesinlikle çocukla gidip müzik dinlenebilecek bir yer. Bu kadar gözü kapalı evet demeden 1 gece önce Ege tek başına gidip ortamı önden test etti. Ertesi gün hepbirlikte kendimizi barda dans ederken bulduk 😀 Giriş katı market gibi demiştik ya, işte bu katta aynı zamanda oturabileceğiniz masalar da bulunuyor. Yukarıdaki kasvetli atmosfer çocuk için uygun değil ama aşağı kat canlı müzikli bir süper market ayarında. Hem biranızı içip hem de yukarı katta çalan canlı müziği aşağıdan izleyebilirsiniz. İnstagram hesabımızdaki Lviv albümünü bir görün isteriz.

Pravda Beer Theatre’ın kendi ürettikleri biraları orada deneyebilir, şişe şişe alabilir ve hatta dekoratif bira bardaklarından satın alabilirsiniz. Bira fiyatları 7-12 TL arasında değişiyor. Şiddetle bir akşamınızı ayırmanızı tavsiye ederiz

10. Lviv Handmade Chocolate

Lviv Handmade Chocolate adından da anlaşılacağı gibi el yapımı çikolata üreten bir fabrika. Giriş katında veya dışarıdan vitrinde çikolata yapan insanları görebilirsiniz. Üstteki 2 katında çikolata satışı yapıyor, daha üstündeki katta da cafe hizmeti veriyorlar. 

Söylemesi ayıp Belçika’da çikolata denemiş insanlar olarak burası hakkında sayfalar dolusu övgü düzmek pek yakışık almaz doğrusu 😀 Ama Belçika’da çikolata denemediyseniz kesinlikle denemeye değer! (Çikolata neydi? Çikolata emekti diyorsanız bu yazımızı şiddetle tavsiye ediyoruz)

Ancak buraya dikkat! Çikolatalar tane olarak fiyatlandırılmış olması oldukça acımasız. Seçeceğiniz çikolatanın çeşidine göre fiyatları değişiyor. Ama genellikle hemen hemen benzer fiyatlarda. Buna karşılık biz tek lokmalık 9 adet çikolataya 94 Grivna ödedik. Bu da yaklaşık olarak tanesi 2 TL demek. Yani 1 lokma için çok çok fazla bir fiyat. Çikolatanın başkenti Brüksel’de 30 TL’ye çok daha fazlası ve çok daha lezzetlisini yemiş olan bizlere çok koydu a dostlar!

11. Atlas

Rynok Meydanı’nın güzel noktalarından birini kapmış mekanımız Atlas. Yazılışı, okunuşu, tabelası her şeyiyle tek bir dil. O sebeple bulmakta hiç zorlanmayacağınız bir yer.

Atlas’ın en dikkat çekici özelliği konsepti. İçerisi mum ışıklı otantik bir atmosfere sahip. Fiyatları da Lviv standartlarında ve uygun denilebilecek bir aralıkta. Yemeklerinin lezzetli olduğu söyleniyor ancak biz burada yemek yemedik. Ortamı solumak adına pasta yemek için Atlas’ı tercih ettik.    

Bizim gittiğimiz saatle mi alakalıydı (18:00 civarı gitmiştik) yoksa Atlas’ın genel hali mi bu (ki meydanda böylesine önemli bir noktada bulunuyor olması bu teoriyi zayıflatıyor) bilemiyoruz ama oldukça sakin bir halde karşılandık. Bizim dışımızda 1 masa daha vardı öyle düşünün. Bu sebeple cam kenarında uzun uzun oturup sakin ve keyifli vakit geçirdik. Bu sebepledir ki biz Atlas’ı çok sevdik. Ortamını tatmak için size de öneririz.

12. Roshen

Roshen, bir mekan değil bir çikolata mağazası. İçeride çeşit çeşit bir sürü kendi markalarında çikolataları bulunuyor. Biz Noel zamanı gittiğimiz için en fazla da hediyelik Noel baba, çam ağacı, kurabiye temalı çikolatalar vardı. Üstelik fiyatları da çok uygun.

Biz Roshen’in klasik sütlü çikolatası ve birkaç Noel temalı çikolatalarından denedik. Hepsi de lezzetliydi. Buradan ‘demek ki ürünleri genel olarak lezzetli çıkıyor’ sonucunu çıkardık. Paranızı çikolataya yatırmayı düşünüyorsanız gözünüzü kapatıp Roshen’e gidin diyoruz.

Lviv’de 3 tam gün geçirmemize rağmen bu 12 mekanı sığdırmayı başardık. Lviv’in gezilecek yerleri kadar yiyip içilecek mekanları da oldukça fazla. Ne kadar uzun kalırsanız listeyi o kadar uzatabilirsiniz. Çünkü şehirde her mekan birbirinden özel ve güzel. 

Girdiğiniz her mekanda bizi anımsamanız dileğiyle 🙂

Mutlu Seyahatler…

Seyahat etmek bir tutkudur. Dünya’nın her yerine gidebilme arzusu… Çocuklu Seyahat ise, dünyayı daha renkli görebilmenin formülüdür 😉

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 yorum

  1. Merhaba, yazınızı ilgiyle okudum. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki sizin yeme içme konusunda harcadığınız miktara bakılırsa biz Lviv’de bile gözünü çıkartmışız 😁 Ilk akşam Atlasta yemek yemiştik ve hani Lviv çok ucuzdu deyip hayıflanmıştık ama biz 1 borch çorbası 2 et yemeği 3 kadeh şarap içince ohh dedik! 😁 Şaka bir yana gerçekten de 3 gecenin 3’ünde de etli yemek ve yanında bir şeyler içince bize çok ucuza mal olmadı. Yine de o yemekleri İstanbulda o konseptte bir restoranda o fiyatlara asla yiyemeyiz. Biz de Lviv’in her şeyini cok sevmiştik. Tekrar gitmeyi planliyoruz eksik kalan restoranlara gidebilmek için 😂😂😂

    1. Haha kesinlikle ucuz diyenler yanılırlar 😀 Çok teşekkür ederiz güzel yorumunuz için. Biz de tekrar gitmek istiyoruz Lviv’e. Ayrı bir havası olduğundan mı yoksa vize istemediğinden mi anlamadık ama çok seviyoruz :D:D

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.