Hamileyken Rahat Seyahat Etmenin Yolları

Hamile olduğumu Kaş tatilimiz sırasında öğrenmiştik. Ve 2 ay sonrası için İtalya seyahati planlamıştık.

Hiç yurtdışına çıkmamış bir çift olarak neredeyse 6 aydır araştırma yapıyorduk. Her şey tamamdı ve bir sürprizle karşı karşıyaydık.

Bebeğimizin sağlığıyla ilgili her şeyi öğrendikten sonra doktorumuza sorduğumuz ilk soru seyahat engelimizin olup olmadığıydı. Malum ilk 3 ay çok kıymetli hamilelikte ve seyahatimiz 2.5 aylık olduğu döneme denk geliyordu. Doktor, birkaç uyarı yaptı ve izni kaptık. Tabiki hemen araştırmaya koyulduk.

Birçok kadın gibi benim de en büyük sorunlarım, mide bulantısı, sürekli açlık ve tuvalet ihtiyacıydı.

Edindiğim tecrübeye ve araştırmalarıma dayanarak size şunları önerebilirim. 😉

Aşk Çeşmesinde Biz 🙂

Evet 3 aylık süreçte çok kilo alınmıyor ama vücut şekli değişmeye başlıyor.Yolculukta rahat etmek için mutlaka hamile pantolonu alın. Karın kısmının esnek oluşu muazzam bir rahatlık sağlıyor.

Çok rahat ve kaliteli bir spor ayakkabı edinin. Uzun süre ayakları sarkıtmak gebelikte tehlikeli olduğundan ya kısa mesafe tercih edin ya da toplu ulaşımı kullanın.

Eğer uçak yolculuğu yapacaksanız, en önemli tavsiyem check-in sırasında tuvalete yakın koltuklar tercih edin.

Yanınıza minik atıştırmalıklar almayı ihmal etmeyin. Tuzlu yiyecekler mideyi bastırdığı için, kısa süreli de olsa rahatlık sağlayacaktır.

Hamilelikte günde 1 fincan kahvenin zararı olmasa da siz seyahatiniz boyunca mümkünse hiç tüketmeyin. Sıkça ihtiyaç duyduğunuz tuvalet molalarını, daha da sıklaştırmayın.

Seyahatiniz yaza denk geliyorsa şapka ve güneş gözlüğünüzü mutlaka yanınızda bulundurun.

Yurtdışında çoğu yerde su diye mineralli su tüketiliyor.  Tadı çok lezzetli olmasa da, mineralli mineralsiz siz yine de bolca tüketin . 🙂

Gittiğiniz yerdeki lezzetlerin içeriğine dikkat edin. Mümkün olduğunca vegan beslenin. Malum midye gibi deniz mahsulleri yasak. Risk almamak en iyisi.

Hamilelikte en sinir bozucu durumlardan biri de sürekli pas tadı hissetmeniz. Bu durum geçici olmakla birlikte bir çaresi de olmayanlardan. Size böyle bir durum için naneli sakız tavsiye edebilirim. Anlık da olsa ferahlamanıza yardımcı olur.

Yanınızda ıslak mendil peçete ve kusma ihtimaline karşı poşet bulundurun. (Dilerim böyle bir şeye gerek kalmaz 🙂 )

Hamileyken seyahat edebilmenin tadını çıkarın. Böyle özel ve güzel bir dönemi yurtdışında mükemmel bir anı bırakarak geçirdiğinizi unutmayın… Mutlu seyahatler…

Seyahat etmek bir tutkudur. Dünya’nın her yerine gidebilme arzusu… Çocuklu Seyahat ise, dünyayı daha renkli görebilmenin formülüdür 😉

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.