Budapeşte’de Nerede Kalınır?

Budapeşte’yi ikiye ayıran Tuna Nehri, şehrin gezilecek ve buna göre konaklama yeri seçilecek bölgeleri hakkında ipucu veriyor. Ulaşımı kolay yerlerden otel seçmek, her şehirde olduğu gibi burada da birinci kriter.

Şehrin Buda tarafı, çoğunlukla yerel halkın yaşadığı ve bol engebeli bir yer. Buna nazaran Peşte’nin düzlük yapısı, turistik yerlerin daha fazla oluşu ve hatta havalimanının bu bölümde yer alması Peşte’yi konaklama için çok daha avantajlı yapıyor.

Buda tarafının bir diğer dezavantajı da Peşte kadar metro ağının bulunmaması. Hatta yok denecek kadar az. Buda’da ulaşım, zemin koşullarının elverdiği ölçüde tramvay ve çoğunlukla otobüslerle sağlanıyor. Budapeşte’de bulunan bütün metro ağları Peşte tarafında hizmet veriyor. Budapeşte’de Ulaşım yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Biz bütün bu kriterleri göz önüne alarak tercihimizi Corvin Point Rooms and Apartments‘dan yana kullandık. Yazının başındaki haritanın alt taraflarında bulunan kırmızı kalp otelin bulunduğu noktayı gösteriyor.

Hemen hatırlatalım. Çocuklu Seyahat olarak Booking.com ile bir iş ortaklığımız bulunuyor. Sitemizde gördüğünüz booking.com bağlantılı herhangi bir linke tıklayarak siteden rezervasyon yaptığınızda, çeşitli fırsatlar ve indirimlerden yararlanmış olacaksınız. Bu yazının sonundaki booking kutusunu kullanarak da arama yapabilirsiniz.

Otelin Özellikleri

Corvin Point Rooms and Apartments, merkezi sayılabilecek konumu, ulaşım imkanlarına yakınlığı, havalimanına ulaşım kolaylığı ve konforuyla öne çıkan tesislerden birisi. Booking.com’dan 8,3 puan almış olması da güven veriyor.

Not: Odayı dağıtmadan fotoğrafını çekmeyi beceremeyen bir aile olduğumuzdan dolayı fotoğrafları yine booking’den aldık. Ama fotoğraftakiler bizim kaldığımız oda en azından 😀

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Seçeceğiniz oda tipine göre genellikle odalarda çift kişilik yatak ve 1 de ranza bulunuyor. Toplamda 4 kişi konaklamaya müsait. İsteğinize bağlı olarak bebek yatağı imkanı sunuluyor. Bizim odada bebek yatağıyla birlikte 5 kişilik yatak olmuştu. Bir aile daha alırdık, parayı da kırışırdık 😀 Boş boş durdu yataklar yazık 😀

Fotoğraf Kaynak: booking.com (Bu miniş Derin değil malesef 😀 )

Odanın içinde su ısıtıcısı ki daha önceki yazılarımızda da sık sık bahsettiğimiz gibi çocuklu aileler için muhteşem bir detay (Bkz. Çocuklar Yurtdışında Ne Yer? ) bulunuyor. Odanın içindeki özel banyo da olumlu özelliklerinden biri. Aynı zamanda çocuklar için bir de bebek küveti düşünülmüş ki böyle şeyler kalbimizi çalıyor 😀 En bombası da odada mini buzdolabının bulunması kalp kalp kalp. Bugüne kadar yurtdışında konakladığımız otellerde görmediğimiz bir ayrıntıydı buzdolabı. Sevincimizi mazur görün 😀

Ortak alanda kullanabileceğiniz bir mikrodalga fırın bulunuyor. Marketlerden alacağınız dondurulmuş veya ısıtmak istediğiniz yiyecekler için son derece kullanışlı.

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Otel personelinin güleryüzlü ve yardımsever olması rahat hissetmenizi ve tüm ihtiyaçlarınızı rahatça danışabilmenizi sağlıyor. Odalarda bulunmayan saç kurutma makinesi, ütü gibi ihtiyaçlarınızı ücretsiz bir şekilde anında karşılıyorlar. Üstelik saat kaç olursa olsun kapısını çalmaktan çekinmiyorsunuz. Öyle sert bir suratla filan ‘ne işiniz var bu saatte’ bakışı atmıyorlar 😀

Otelin konforu 4 gecelik konaklamamız için bizden tam not aldı. Ancak konfor tek başına yetmez bize biraz da ulaşım imkanlarından bahset…

Öncelikle havalimanından 200 E otobüsüne binip daha sonra 3 numaralı metroya aktarma yaptıktan sonra Corvin-negyed durağında inip 5 dk. yürüyüşle otele çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. (Havalimanından Ulaşım ile ilgili detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz)

Otelin bulunduğu cadde üzerinden 4 ve 6 numaralı tramvaylar geçiyor. Bu tramvaylarla da çeşitli noktalara rahatça gidebiliyorsunuz. Otel aynı zamanda şehrin önemli meydanlarından birisi olan Karvin Ter’e 15 dk. yürüyüş mesafesinde. Bu yakınlık işinize çok yarayacak 😉 Çünkü 3 ve 4 numaralı metroların kesişimi, tramvay ve otobüs bağlantıları bu meydanda bulunuyor. Yine “Havalimanından Ulaşım” için diğer alternatif olan 100E shuttle otobüsünün de duraklarından birisi bu meydan.

Corvin Point Rooms and Apartments, 4 günlük konaklama beklentimizi fazlasıyla karşıladı. Size de gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz. Otelden rezervasyon yapmak ve diğer özelliklerini detaylarıyla incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla başka seçenekleri incelemek ve rezervasyon yapmak için aşağıdaki Booking kutucuğunu kullanabilirsiniz.

Mutlu Seyahatler… 🙂


Booking.com

 

 

 

 

 

Seyahat etmek bir tutkudur. Dünya’nın her yerine gidebilme arzusu… Çocuklu Seyahat ise, dünyayı daha renkli görebilmenin formülüdür 😉

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.