Brüksel’de Nerede Kalınır?

İlk hostel deneyimimiz Brüksel’e kısmet oldu ve bu konaklama bizim için biraz farklıydı. Bireysel ya da çocuksuz gezen çiftlerin çok ucuza konaklaması bizi her zaman imrendirmişti. Çünkü yatakhanelerde 50 liraya kalınabilirken, iş aile odalarına dönünce fiyatlar 3-4 katına çıkıyordu. Ama tabi ki çocuğunuzla yatakhanede kalma gibi bir durumunuz söz konusu bile olmuyor. 😀

Öğrenci yurdu ortamlarına alışkınsanız hosteller, yurtdışında konaklayabileceğiniz en ucuz alternatiflerden birisi. 4,8,12 bazen 16 veya 24 kişilik yatakhanelerde tanımadığınız kişilerle ranzalarda çok ucuza konaklayabiliyorsunuz. Ama hosteller tamamen yatakhanelerden oluşmuyor. Tıpkı bizim kaldığımız Brüksel’deki Jacques Brel Youth Hostel gibi.

booking.com

Brüksel için konaklama araştırması yaparken karşımıza çıkan bu hostel, fiyat, konum, kahvaltı ve fotoğraflarıyla bizi etkilemişti. Brüksel’de 1 gece kalacağımız için hostelin 2 yataklı odasına rezervasyonumuzu yaptık.

Jacques Brel Youth Hostel, bulunduğu konum itibariyle merkezi yerlere yakın bir yerde bulunuyor. Bu nedenle biz Brüksel’den Paris ’e geçeceğimiz gün dışında toplu ulaşım kullanmaya gerek duymadık.

booking.com

Hostel’in en büyük özelliği tamamen öğrenci yurduna benzemesi. Her tarafta ders çalışan, sohbet eden, oyun oynayan, yüksek sesle konuşan gençler bulunuyor. Hatta bu durum gece geç saatlere kadar gürültünün devam etmesine neden oluyor. Bizim için en büyük eksi buydu (Ama sonuçta Derin uyanmadı ve biz bu gürültü arasında deliksiz uyuyabildik 😀 )

Lobide bulunan yiyecek ve içecek makinaları uygun fiyatlı ve bol çeşitli. Aynı zamanda yine lobi katında bagaj odası, oyun odası, toplantı odası ve bilgisayar kabinlerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz.

booking.com

Hostel’de kahvaltı da ücrete dahil. Damak zevkine göre değişebilecek bir kahvaltı türü ama beklentiyi çok yükseltmemekte fayda var 🙂

Brüksel’in fiyatlarını göz önünde bulundurursanız çok ekonomik bir seçenek olarak bu hosteli tavsiye edebiliriz. Bebekler için park yatak bulunması bizim için en can alıcı detaydı. 😀 Jacques Brel Youth Hostel’den rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Konforlu Seyahatler…

 

Seyahat etmek bir tutkudur. Dünya’nın her yerine gidebilme arzusu… Çocuklu Seyahat ise, dünyayı daha renkli görebilmenin formülüdür 😉

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. Parlamento binasini tavsiye ederim. Ziyaretçi olarak girebiliyorsunuz sanırım. Çokkültürlülük nedir, buna nasıl saygı duyulurun vücut bulmuş hali…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.