Barcelona’da Nerede Kalınır?

Barcelona’da gezilecek yerlerin listesini yaptığınız zaman, kritik birkaç bölgenin olduğunu göreceksiniz. Rahat bir seyahat için bu bölgelere olan ulaşımın kolaylığına dikkat ederek otel seçmenizi öneriyoruz.

Barcelona’nın en önemli bölgeleri başta El Raval ve Barri Gotic olmak üzere Eixample ve Gracia bölgeleridir. Aşağıdaki haritada çizdiğimiz El Raval, Barri Gotic ve Eixample bölgesinin bir kısmını içine alan kırmızı bölgede konaklama yaparsanız Barcelona’da gezilecek yerlerin %90’ına yürüyerek gitme şansı bulabilirsiniz. Haritadaki sarı noktalar, görülmesi gereken yerleri işaret eder.

Barcelona Haritası

Ancak bu bölgelerde uygun fiyata konaklama seçeneği bulabilmek biraz zor olabilir. Bu nedenle metro güzergahı boyunca biraz daha uzaklaşıp Gracia ve hatta Sant Andreu bölgelerde çok daha konforlu ve ucuz seçenekler bulabilirsiniz.

Eğer Barcelona’ya ağırlıklı olarak deniz turizmi için gidiyorsanız, ünlü plajlarını içine alan Sant Marti bölgesinden otel seçmelisiniz.

Tüm bu kriterleri göz önüne alarak biz bu seyahatteki tercihimizi Sant Andreu bölgesindeki ve La Rambla’dan 6-7 metro durağı uzaklıkta bulunan İBİS Hotel Meridiana’dan yana kullandık.

booking.com

 

İbis Hotel, bağlı bulunduğu oteller zincirinin bir parçası olmasından dolayı güven vermesi, fiyat/konfor dengesi bakımından diğer seçeneklere göre uygun oluşu ve ulaşımın kolay sağlanması nedeniyle tercih edilebilir bir tesis.

Otel konum bakımından L1, L4 ve L5 metro duraklarının tam ortasında yer alıyor. Böylece gideceğiniz turistik noktaya göre aktarma yapmanıza gerek kalmadan ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

booking.com

Bir AVM’nin üstünde yer almasından dolayı ihtiyaçlarınızı aşağıda bulunan Mercadona isimli marketten kolayca sağlayabiliyorsunuz.

booking.com

Personeli güler yüzlü ve yardımsever, tesis ise çocuk dostu bir yer olmasından dolayı bizi son derece rahat hissettirdi. Otelden çıktıktan sonra 10 dk.lık bir yürüyüşle Catalunya Meydanı, Espanya Meydanı gibi önemli noktalara ulaşım sağlayan metro duraklarına kolayca varabildik.

booking.com

4 gece gibi uzun bir konaklama için bizi rahatsız eden hiçbir şeyin olmadığını söyleyebilir ve gönül rahatlığıyla sizlere tavsiye edebiliriz 🙂

İbis Hotel Meridiana’yı daha detaylı incelemek ve rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

**Fotoğraflar booking.com’dan alınmıştır.

Konforlu Seyahatler…

 

Seyahat etmek bir tutkudur. Dünya’nın her yerine gidebilme arzusu… Çocuklu Seyahat ise, dünyayı daha renkli görebilmenin formülüdür 😉

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.