Viyana’nın Yazlığı: Schönburnn Sarayı

Setting up a home health care business Viyana ’ya gitmişken mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelen Schönburnn Sarayı. Büyüklüğünden dolayı Viyana’daki konaklama sürenizi belki 1 gün daha uzatacaktır ama keyifli vakit geçireceğinize eminiz. İşte genel yapısıyla Schönburnn Sarayı:

Schönburnn Sarayı – Viyana

Schönburnn Sarayı

http://ev-kirche-ergste.de/?debilews=flirten-tipps-f%C3%BCr-jungs&efb=4a Viyana’da gezilecek yerlerin başında gelen bu sarayın devasa yapısı sizi şaşırtabilir. Sarayın kendisinden daha büyük bahçesinde gezmek çok keyif verici olacak. Bahçe deyip geçmeyin, içinde hayvanat bahçesi bile var 🙂

Schönburnn Sarayı – Viyana

fille prague rencontre Sarayın içini gezmek için kapıda kesilen (kısa tur,uzun tur,Sisi tur vb.) size en uygun içerikli olan turlardan birine bilet alabilirsiniz. Horfburg hanedanlığının yazlık binası olarak yapılmış bu sarayda birçok müze bulunuyor. Girişte edinebileceğiniz kulaklıklı rehber sayesinde gördüklerinize daha çok anlam katabilirsiniz.

http://hosnaboen.no/?misoloie=datingside-gratis&43c=13 Schönburnn Sarayı ve bahçesinin tamamını gezmek istiyorsanız buraya yarım günden fazla belki de tüm gün ayırmanız gerekecek. Çünkü gerçekten olağanüstü büyüklükte.

http://zspskorcz.pl/pictose/eseit/2677 Schörnburnn’ün bahçesini meşhur kılan şeylerden biri de buradaki hayvanat bahçesi. Bizim zamanımız kısıtlı olduğu için giremedik ama içeride Avrupa’da nadir görebileceğiniz panda ve koala var. Zaten Viyana’nın her yerindeki afişlerde hayvanat bahçesi pandayla bütünleştirilmiş olarak gösteriliyor.

Neptün Çeşmesi – Viyana

go to site Bahçesinde görebileceğiniz önemli yapılardan birisi de Neptün Çeşmesi. Sarayın arka tarafında yer alan bu çeşmede dinlenip bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz. Heykellerin tam ortasında elindeki 3 başlı mızrağıyla Neptün’ü göreceksiniz.

Gloriette ve Sağ Tarafta Taşla Oynayan Biz 🙂 – Viyana

autopzionibinarie php Yakın gibi görünen ve oldukça yorucu bir yokuştan çıkarak Gloriette’ye ulaşmayı başarırsanız, Schörnburnn Sarayı’nı tepeden görme şansını yakalayabilirsiniz 🙂 Avusturyalılar parayı çok sevdikleri için buraya çıkabilmek için de sizden 2,50 € isteyeceklerdir 🙂 🙂 Gloriette hakkında bilmeniz gereken en önemli şey buranın bir zafer takı oluşudur. Schörnburnn’e bakan tepeyi taçlandırmak için tasarlanmıştır. Bu bölgede dönem dönem çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Schörnburnn Sarayına kadar gitmişken buraya çıkıp manzarayı görmenizi tavsiye ediyoruz.

Schönburnn Sarayı Gül Bahçesi – Viyana

go here Bahçede görebileceğiniz yerler arasında, palmiye evi ve labirent bulunuyor. Palmiye evinin nemli oluşu çocuklar için rahatsız edici olduğunu okumuştuk. Bu sebeple biz giremedik. Ancak girmeyi düşünürseniz, içeride birbirinden egzotik bir çok bitki olduğu söyleniyor.

Palmiye Evi – Viyana (Kaynak: panoramio.com)

binäre optionen targobank Bitkilerden oluşan bir de labirent göreceksiniz ki bu labirentin sonunu getirmek çok can sıkıcı 🙂 Yüksek çalılardan labirent biçiminde kesilmiş bu yolda çıkışı bulmaya çalışacağınız eğlenceli bir aktivite. Buranın da giriş ücreti ise 3,50 €.

rencontre jeune public huy 2013 Schörnburnn Sarayı’nı baştan aşağı yorulmadan gezebileceğiniz bir alternatif var ki o da Panorama Treni. Yaklaşık 1 saatlik süren panoramik gezebileceğiniz bir trendir. Panoramik trenin bilet fiyatı 6 €’dur ve tüm gün geçerlidir. Trene bindikten sonra 10 durakta inip tekrar binebilirsiniz. Koca sarayı 1 saatte gezmek için mükemmel bir seçenek 🙂

Schönburnn Sarayı – Viyana

 Schörnburnn Sarayı’na Nasıl Gidilir?

U4 Metrosunun (yeşil hat) Schörnburnn durağında inerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otobüsle ulaşmak isterseniz de 10A hattı sizi saraya götürecektir.

Mutlu Seyahatler…

prednisolone ip 5mg Seyahat etmek bir tutkudur. Dünya’nın her yerine gidebilme arzusu… Çocuklu Seyahat ise, dünyayı daha renkli görebilmenin formülüdür 😉

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.